Optymalizacja SEO na WordPressie

//

Optymalizacja SEO

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów przeznaczonych do tworzenia stron internetowych. Dużym atutem jest fakt, że system ten dostępny jest za darmo, a dodatkowo można skorzystać z licznych modułów, które go rozbudowują. Jeśli chodzi o pozycjonowanie to strony stworzone w oparciu o WordPress pozycjonują się dość dobrze, ale warto skorzystać z pewnych narzędzi dodatkowych, które wspomagają optymalizację SEO w WordPress.

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym dodawaniu treści i multimediów, które są angażujące i wartościowe. Aby zadbać o SEO należy właściwie przygotować stronę internetową, stworzyć odpowiednio długie teksty, które są sformatowane pod wyszukiwarki i atrakcyjne dla czytelników. Nie należy zapominać o multimediach, które muszą być właściwie nazwane i opisane (są to różnego rodzaju infografiki, ilustracje, zdjęcia, itp.).

Właściwe przygotowanie witryny pod SEO

Podstawową sprawą jest przygotowanie strony, której układ i inne elementy są zoptymalizowane pod SEO. Na szczęście dostępnych jest wiele różnych wtyczek i narzędzi odpowiedzialnych za wspieranie procesu tworzenia takiej strony. Informują one użytkownika o tym, jakie elementy trzeba zoptymalizować, aby witryna posiadała znacznie wyższy ranking w wyszukiwarce Google. Dzięki takim wtyczkom można między innymi zarządzać meta robotami, tagami (słowami kluczowymi) czy też tytułem. Na początku warto wybierać mniej popularne frazy, aby osiągnąć w nich wysoką pozycję i stopniowo przechodzić do fraz ogólnych, które są trudniejsze do pozycjonowania. Warto optymalizować stronę tak, aby wtyczka nie widziała żadnych problemów we wszystkich jej elementach.

Właściwe dopracowanie tekstów pod SEO

Najistotniejszą sprawą w optymalizacji SEO strony stworzonej w oparciu o system WordPress jest tworzenie tekstów, które są nie tylko atrakcyjne dla czytelników, ale również wysoko punktowane przez roboty wyszukiwarek. Optymalny wybór to dłuższe teksty o długości od 300 do nawet 900 słów. W takich treściach istotne jest nasycenie frazą kluczową na poziomie 0,5 – 2%. Dobre wtyczki WordPress dodatkowo informują użytkownika na temat innych istotnych elementów, które warto stosować w tekstach (formatowanie, nagłówki, pogrubienie fraz, itp.). Ważne, aby tekst prezentował się estetycznie i nie był bezsensownym zlepkiem słów kluczowych. Posiadanie wiedzy i pisanie z sensem na konkretne tematy jest również istotnym atutem. Warto też zadbać o interesujące odnośniki do innych stron czy też własnych artykułów.

Dodawanie multimediów do strony

Na każdej podstronie powinien znajdować się przynajmniej jeden obrazek, grafika, film czy też inny element multimedialny. Multimedia zawsze sprawiają, że strona jest ciekawsza dla użytkowników, ale oprócz tego zwiększają wartość strony w oczach robotów wyszukiwarek internetowych. Warto używać niedużych plików, których nazwy nie są przypadkowe (o wiele lepszym wyborem jest fraza kluczowa w nazwie) i posiadają małe litery. Będą się one wczytywały szybko i wpłyną korzystnie na pozycjonowanie. Należy jednak pamiętać, że pod względem ilości najważniejsze są teksty.

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację.